Jesteś ciekaw

kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Jako Stowarzyszenie Soczewka Kultury istniejemy od marca 2017 roku. Poznaliśmy się na studiach. Każdy z nas na co dzień robi coś innego, ma inny charakter i inne powody, by być członkiem stowarzyszenia. Jednak połączyła nas pasja do filmu i chęć organizowania wydarzeń od podstaw. Pragnęliśmy stworzyć coś „swojego” w całkowicie przyjacielskiej atmosferze. Poznamy się?

Kochamy filmy!

Dlatego postanowiliśmy organizować wydarzenie, które jest inkubatorem dla młodych twórców filmowych.

Spotykamy się regularnie

Nasze spotkania odbywają się regularnie – widzimy się raz na dwa tygodnie. Pozwala nam to sprawnie pracować i przygotowywać się do festiwalu.

Uczymy się od najlepszych!

Od samego początku powstania festiwalu merytorycznie pomagają nam wykładowcy, którzy na co dzień związani są ze światem filmu.

Wykorzystujemy wiedzę

Wszyscy studiowaliśmy kulturoznawstwo, ale realizowaliśmy różne specjalizacje – głównie zarządzanie kulturą, media w kulturze i filmoznawstwo. Teraz mamy okazję wykorzystać wiedzę w praktyce!

Stowarzyszenie

Jako kulturoznawcy posiadamy  szerokie kompetencje miękkie. Pozwala nam to być elastycznymi, dlatego wielu z nas pełni różne funkcje jednocześnie.

Wyciągamy wnioski

Każdy festiwal ma swoje wpadki. Nikt z nas nie jest nieomylny. Zawsze po festiwalu spotykamy się i szczegółowo omawiamy popełnione błędy, aby stale podnosić jakość wydarzenia.

Odrobinę fun facts!

20 członków stowarzyszenia
25 Walnych Zebrań Członków
75 godzin spotkań
24 średnia wieku

Gdzie się spotykamy?

Niestety jeszcze nie mamy swojego biura, ale często o nim marzymy. Na początku spotykaliśmy się w kawiarniach, ale odkąd uzyskaliśmy osobowość prawną spotykamy się w bezpłatnych salach szkoleniowych udostępnianych w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Najczęściej korzystamy z sal przy ulicy Szpitalnej 5/5 lub Wareckiej 4/6 w Warszawie! Jednak nadal zdarza nam się spotkać w kawiarni lub restauracji.

Członkowie o stowarzyszeniu

Dlaczego postanowiliśmy założyć Stowarzyszenie? Co daje nam na co dzień?

Chyba jesteśmy fajni, nie?

Jeśli chciałbyś się czegoś dowiedzieć, podjąć współpracę, zbić wirtualną piątkę – napisz do nas! Każda wiadomość wywołuje uśmiech na naszych twarzach!
kim-jestemy