Kim jesteśmy?
Jako Stowarzyszenie Soczewka Kultury istniejemy od marca 2017 roku. Poznaliśmy się na studiach. Każdy z nas na co dzień robi coś innego, ma inny charakter i inne powody, by być członkiem stowarzyszenia. Jednak połączyła nas pasja do filmu i chęć organizowania wydarzeń od podstaw. Pragnęliśmy stworzyć coś „swojego” w całkowicie przyjacielskiej atmosferze. Poznamy się?
Kochamy filmy!
Dlatego postanowiliśmy organizować wydarzenie, które jest inkubatorem dla młodych twórców filmowych.
Spotykamy się regularnie
Nasze spotkania odbywają się regularnie – widzimy się raz na dwa tygodnie. Pozwala nam to sprawnie pracować i przygotowywać się do festiwalu.
Uczymy się od najlepszych!
Od samego początku powstania festiwalu merytorycznie pomagają nam wykładowcy, którzy na co dzień związani są ze światem filmu.
Wykorzystujemy wiedzę
Wszyscy studiowaliśmy kulturoznawstwo, ale realizowaliśmy różne specjalizacje – głównie zarządzanie kulturą, media w kulturze i filmoznawstwo. Teraz mamy okazję wykorzystać wiedzę w praktyce!
Stowarzyszenie
Jako kulturoznawcy posiadamy szerokie kompetencje miękkie. Pozwala nam to być elastycznymi, dlatego wielu z nas pełni różne funkcje jednocześnie.
Wyciągamy wnioski
Każdy festiwal ma swoje wpadki. Nikt z nas nie jest nieomylny. Zawsze po festiwalu spotykamy się i szczegółowo omawiamy popełnione błędy, aby stale podnosić jakość wydarzenia.
Odrobinę fun facts!
Gdzie się spotykamy?
Niestety jeszcze nie mamy swojego biura, ale często o nim marzymy. Na początku spotykaliśmy się w kawiarniach, ale odkąd uzyskaliśmy osobowość prawną spotykamy się w bezpłatnych salach szkoleniowych udostępnianych w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Najczęściej korzystamy z sal przy ulicy Szpitalnej 5/5 lub Wareckiej 4/6 w Warszawie! Jednak nadal zdarza nam się spotkać w kawiarni lub restauracji.
Członkowie o stowarzyszeniu
Ja może napiszę o stowarzyszeniu w trochę inny sposób. Spotkania Soczewki dają mi możliwość utrzymania kontaktu z osobami, które znam ze studiów, ale również umocnienia tych relacji. „A wszystko to w czasie organizowania festiwalu i realizowania naszej filmowej pasji.
Olga Najdek
Stowarzyszenie Soczewka Kultury jest dla mnie obszarem do zdobywania doświadczenia oraz realizowania pomysłów. Organizacja festiwalu to ogrom pracy, ale również świetna zabawa, okazja do poznania wspaniałych osób ze świata filmu!
Małgorzata Janina Dębniak
Do Stowarzyszenia Soczewka Kultury dołączyłam, aby poznać pracę przy festiwalu „od środka” w nieformalnej atmosferze. Oprócz festiwalu filmowego chciałabym stworzyć maraton oglądania kultowych seriali.
Małgorzata Marton
Kończąc studia mieliśmy ogromną wiedzę, energię do działania, ale brakowało nam doświadczenia. Ze wsparciem wykładowców zdecydowaliśmy się zrobić coś swojego – miejsce, które pozwoli nam wykorzystać umiejętności i zdobyć potrzebne na rynku pracy doświadczenie.