Bielańska BAFTA

Na drugim roku studiów uczęszczaliśmy na zajęcia z Propedeutyki wiedzy o filmie. Zajęcia odbywały się w zimowe wieczory na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Prowadząca, dr Izabela Tomczyk, zamiast standardowego zaliczenia pozwoliła nam nakręcić krótkie, kilkuminutowe etiudy, które miały zostać uroczyście wyświetlona na ostatnich zajęciach w semestrze. Prezes obecnego stowarzyszenia, Maciej Pajączkowski, na naszej facebookowej grupie spontanicznie zaproponował:

Już w środę mamy zaprezentować nasze filmy na zajęciach. Jest pomysł, by nie były to kolejne nudne zajęcia, tylko byśmy przy oglądaniu naszych produkcji poczuli się lepiej i wyjątkowo.
Plan jest taki, traktujemy te zajęcia, jako prestiżowy pokaz na miarę hollywoodzkich premier, blichtr, sława, czerwony chodnik. Obowiązuje strój „pół-wizytowy” (pół wieczorowy, pół elegancki, jak kto woli). I kto chce bierze ze sobą popcorn. Po każdym filmie grupa będzie mogła komuś podziękować, a chętni mogą sobie wręczyć jakąś nagrodę.
Czujmy się jak na rozdaniu nagród Bielańskiej Akademii Filmowo-Teologiczno-Ateistycznej BAFTA.

Wydarzenie objął patronatem honorowym starosta kulturoznawstwa wraz ze swoją świtą, a prowadząca zajęcia była zachwycona naszym pomysłem. Spotkaliśmy się 23 stycznia w wypełnionej po brzegi sali 210 na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW. Prawie wszystko było profesjonalne – rzutnik, nagłośnienie, mistrz ceremonii, uczestnicy i ich filmy, ale także nagrody. Postanowiliśmy wręczyć dwie statuetki – Złotego Banana oraz Nagrodę Publiczności. Ostatecznie wyświetliliśmy osiem filmów zrealizowanych przez tyle samo ekip filmowych.

Jeszcze tego samego roku odbyła się BAFTA 2.0 – pokaz etiud zrealizowanych przez studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie zorganizowano w Auli Jana Pawła II na Wydziale Nauk Humanistycznych

Filmy konkursowe

Film niemy 2.0

W filmie „Film niemy 2.0” wystąpili:
Marta Chabros, Agnieszka Darkowska, Małgorzata Dołęgowska, Aleksandra Kowalicka, Łukasz Kowalski, Hubert Mrozowicz,
Rafał Szydłowski, Grzesiek Wasilewski

Mejking of

W filmie „Mejking of” wystąpili:
Katarzyna Frankowska, Marta Łuba, Karolina Niewiarowska, Kamil Oczkowski, Maciej Pajączkowski, Tomasz Papierz.

Czyń dobro

W filmie „Czyń dobro” wystąpili:
Paweł Cieślak, Maja Hupert, Maria Miązek, Olga Najdek

bielaska-bafta