Chciałbyś

do nas dołączyć?

Przejrzyj nasz statut

Musisz jednak spełnić kilka wymagań, które ściśle określiliśmy w naszym statucie. Wszystkie najważniejsze informacje na temat rodzajów członkostwa znajdziesz na samym dole tej strony lub w Rozdziale III naszego statutu.

Proces rekrutacyjny

Jeśli jesteś pewien, że spełniasz wymagania określone w naszym statucie napisz do nas, by umówić się na spotkanie. Zależy nam, abyśmy się poznali przed Twoim przystąpieniem do Stowarzyszenia. Chcemy poznać Twoje motywacje, zainteresowania i umiejętności. Będzie to przypominało rozmowę kwalifikacyjną, ale spokojnie – bardzo luźną rozmowę w jednej z warszawskich kawiarni.
Następnie odbędziesz półroczny staż jako Członek Wspierający. To dla Ciebie szansa, aby zobaczyć czy praca w Stowarzyszeniu to jest to czego oczekiwałeś. Jednocześnie to odpowiedni czas, by w praktyce pokazać swoje umiejętności, a przy okazji – lepiej się poznać!

Jesteś zainteresowany współpracą,
ale wolisz zadania krótkoterminowe?

Rodzaje członkostwa

oraz prawa i obowiązki

Prawa

Członek zwyczajny

Członkowie Zwyczajni mają prawo brać udział w Walnym Zebraniu Członków, biernie i czynnie brać udział w wyborach, korzystać z dorobku i wszelkich form działalności stowarzyszenia. Mogą zgłaszać do władz wnioski i postulatu w sprawach związanych z celami i działalnością stowarzyszenia, a także wpływać na kierunki działalności stowarzyszenia.

Członek wspierający

Członek wspierający ma prawo brać udział w Walnym Zebraniu Członków, korzystać z dorobku i wszelkich form działalności stowarzyszenia i zgłaszać do władz wnioski i postulaty w sprawach związanych z celami i działalnością stowarzyszenia. Nie ma jednak biernego i czynnego prawa uczestniczenia w wyborach do wkład stowarzyszenia i nie może wpływać na kierunki działalności stowarzyszenia.

Członek honorowy

Członek honorowy ma takie same prawa jak członek zwyczajny, ale nie ma biernego i czynnego prawa wyborczego w wyborach do władz stowarzyszenia.

Obowiązki

Członek zwyczajny

Członek zwyczajny ma obowiązek uczestniczyć w działalności stowarzyszenia i w realizacji jego celów, uczestniczyć w Walnych Zebraniach Członków, przestrzegać statut i uchwały władz oraz regularnie opłacać składki członkowskie.

Członek wspierający

Członek wspierający ma takie same obowiązki jak członek zwyczajny, ale nie jest zobowiązany do regularnego opłacania składek członkowskich. Członek wspierający ma obowiązek wywiązywania się z zadeklarowanych świadczeń.

Członek honorowy

Ma również takie same obowiązki jak członek zwyczajny, z wyłączeniem regularnego opłacania składek członkowskich.

Jesteśmy w kontakcie!

Czekamy na wiadomość od Ciebie! Jeśli czujesz, że to Twoja bajka, jesteś tak samo zajarany filmem jak my, a przy okazji chcesz poznać nowych ludzi, zrobić coś fajnego i nauczyć się nowych rzeczy to nie pozostaje Ci nic innego jak wypełnić formularz po prawej stronie i ustawić się z nami na spotkanie! To jak? Jesteśmy w kontakcie!

PS. Znamy najlepsze kawiarnie w Warszawie.
    jak-doczy