A może zrobimy coś razem?

Współpraca

Nasz festiwal

Jesteśmy młodym zespołem przyjaciół, który na świeżo podchodzi do organizacji wydarzenia. Mamy trzyletnie doświadczenie w organizacji festiwalu filmowego. Rokrocznie rozszerzamy nasz program, by stawał się atrakcyjny przede wszystkim dla uczestników. Festiwal tworzymy całkowicie non-profit – liczy się dla nas zdobyte doświadczenie oraz satysfakcja, że tworzymy coś sami od początku do końca.  Razem możemy stworzyć coś naprawdę dużego!

Wstęp za free!

Wstęp na nasze festiwale zawsze wynosi zero złotych!

Filmy konkursowe

Rokrocznie ogłaszamy konkurs dla młodych twórców!

Pokazy specjalne!

Od początku pokazujemy kilka filmów ze Studia Munka i Warszawskiej Szkoły Filmowej

Warsztaty

Nasz festiwal to także warsztaty tematycznie związane z filmami!

Profesjonalne jury

W skład naszego jury zawsze wchodzą osoby, które są związane ze światem filmów!

Spotkania

Zawsze organizujemy panele dyskusyjne i spotkania wybitnymi ludźmi filmu!

Co osiągnęliśmy przez trzy lata?

Przez trzy lata zorganizowaliśmy trzy edycje festiwalu całkowicie od zera. Z roku na rok nasz festiwal rozwija się coraz bardziej! Oto, co udało nam się zrobić dotychczas:

654 minut wyświetlonych filmów
36 gości specjalnych
23 zakwalifikowane filmy konkursowe
387 widzów

Odwiedzili nas

Nasi widzowie są największą wartością festiwalu. Co roku przygotowujemy program specjalnie z myślą o nich. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby stawał się jak najbardziej atrakcyjny, dzięki czemu każdego roku odwiedzają nas prawdziwi pasjonaci filmu.

2015
2016
2017
2018

Goście specjalni festiwalu

Zdajemy sobie sprawę, że goście specjalni festiwalu są prawdziwym magnesem przyciągającym widzów. Wśród trzech lat zorganizowaliśmy m.in. spotkanie z młodym reżyserem, Alkiem Pietrzakiem, który opowiedział o swoim filmie – „Mocna kawa wcale nie jest taka zła.” O filmie „Kalkuta od świtu do zmierzchu” opowiedział także prof. Dembiński. Po projekcji odbyła się dyskusja z dr. Mateuszem Wernerem. Gościem specjalnym festiwalu był także Tomasz Dobosz oraz Michał J. Zabłocki.

Panel dyskusyjny

Doskonale wiemy, jak ważna jest rozmowa. Szczególnie rozmowa z prawdziwymi znawcami, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt ze sztuką filmową. Od samego początku organizujemy rozmowy i panele dyskusyjne w których brali udział blogerzy, filmoznawcy oraz zajmujące się produkcjami od zaplecza. Do panelów dyskusyjnych zaprosiliśmy blogerów i profesjonalistów: Annę Pawluczuk, Annę Oporską, Monikę Chojnacką, Adama Misiurę, Michała Oleszczyka, Łukasza Kowalskiego, Natalię Mituniewicz, Ewę Nowicką, Alicję Górską i Dominikę Pietraszek. Podczas ostatniego panelu gościliśmy ekspertów – Kamę Pawlicką, Małgorzatę Kanownik i Ewę Szczepanowską.

Warsztaty

Warsztaty to nieodłączna część wielu festiwali filmowych w całej Polsce. Program festiwali urozmaicony o wartościowe warsztaty jest prawdziwą gratką dla osób, które w przyszłości chciałyby się zajmować filmem. Podczas naszego festiwalu zorganizowaliśmy warsztaty z Michałem J. Zabłockim, prof. Katarzyną Taras oraz Warsztaty Legalnej Kultury.

Wydarzenia dodatkowe

Festiwal to nie tylko pokazy filmów, warsztaty i rozmowy z gośćmi. To także dodatkowe atrakcje dla uczestników wydarzenia.

Radio Kampus

Wśród patronów medialnych drugiej edycji Óniwersyteckiego Festiwalu Filmowego znalazło się Radio Kampus. Drugiego dnia festiwalu Radio zdecydowało się prowadzić transmisję na żywo wprost z korytarza uczelni. Nasza współpraca trwa już trzy lata i głęboko wierzymy, że to nie koniec wspólnych projektów. Dziękujemy!

Konkurs na selfie

Stałym elementem programu jest konkurs na selfie! Od drugiej edycji przygotowujemy specjalny konkurs skierowany do uczestników festiwalu. W 2016 roku przygotowaliśmy specjalną ściankę sponsorską, natomiast w 2017 roku można było zrobić selfie ze Złotymi Lwami Piotra Domalewskiego.

Goście specjalni i media o festiwalu:

Pokaz Specjalny: Studio Munka SFP

Wśród najlepszych filmów ze Studia Munka pokazaliśmy m.in. „Chomik” (2011; reż. B. Ignaciuk) który zdobył nagrody i wyróżnienia m.in. w Zielonej Górze, Padwie, Warszawie; „Mały Palec” (2014; T. Cichoń) – nagrody i wyróżnienia na festiwalu w Nowogardzie, Kołobrzegu, Los Angeles i Nowym Jorku; „Więzi” (2016; reż. Z. Kowalewska) – nagrody i wyróżnienia na festiwalach w Amsterdamie, Lipsku, Wrocławiu, Koszalinie, Krakowie, Wilnie, Auckland-Wellington, Chicago, Madrycie i Bogocie; „Polonez” (2016; reż. A. Elbanowska) – nagrody i wyróżnienia na festiwalach w Koszalinie, Sao Paulo i Lwowie.

Pokaz specjalny: Warszawska Szkoła Filmowa

Dzięki uprzejmości Warszawskiej Szkoły Filmowej pokazaliśmy m.in. „Nasza klątwa” (2013; reż. T. Śliwiński) – film nominowany do Oscara i z szeregiem nagród na festiwalach w Londynie, Sapporo, Nowym Jorku, Lizbonie i wielu innych. „Charon” (2015, reż. P. Hejbudzki) – m.in. Nagroda na Festiwalu w Gdyni i Los Angeles; „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” (2014; reż. A. Pietrzak) – m.in. nagroda na festiwalu w Los Angeles, Kazimierzu Dolnym i Nowej Soli.

Nasze jury

Zawsze staramy się, aby etiudy młodych twórców nadesłane na nasz konkurs, były oceniane przez prawdziwych profesjonalistów. Podczas pierwszej edycji filmy oceniała publiczność, ale od drugiej edycji zawsze gościmy prawdziwych znawców.

prof. Katarzyna Taras

filmoznawca, wykładowca akademicki UKSW i WSF (Jury ’16)

Antoni Królikowski

aktor, absolwent Wydziału Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej (Jury ’17)

dr Michał Oleszczyk

filmoznawca, ówczesny dyrektor artystyczny Festiwalu w Gdyni (Jury ’16)

Adam Palenta

reżyser, autor zdjęć filmowych (Jury ’17)

Magdalena Ulejczyk

Magdalena Ulejczyk

kulturoznawca, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Dzielnicy Bielany (Jury ’16 & ’17)

Ewa Szczepanowska

dyrektor kreatywny, Warszawska Szkoła Filmowa (Jury ’17)

dr Andrzej Kołodyński

filmoznawca, redaktor naczelny miesięcznika Kino (Jury ’17)

Publiczność

Wszyscy widzowie pierwszej i drugiej edycji festiwalu (2015-2016)

Współpracowaliśmy z...

Firmy i instytucje, które zdecydowały się na współpracę z nami są najlepszym potwierdzeniem, że warto porozmawiać z nami o wspólnym tworzeniu festiwalu.

Jesteś zainteresowany
  • współpracą?
  • kontaktem?
  • wsparciem?
  • dołączeniem?
  • pomocą?
Jesteśmy całkowicie otwarci na wszelkie formy współpracy. Chętnie spotkamy się osobiście, by przedstawić szczegóły oferty i omówić warunki współpracy. To jak, jesteśmy w kontakcie?




    wsppraca